Logo
  • Powiat Buski
  • Gmina Uzdrowiskowa
  • BSCK
  • ROT
  • Słoneczny Zdrój
z

Program XXVI MFM im. Krystyny Jamroz

2020.07.24
Rozmiar tekstu:A-A+
 
Miło nam poinformować o programie
XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz!
 12-19 września 2020 r.
 
 
 
12 września (sobota)     
 
godz. 18:00
cena: 60 zł
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Inauguracja Festiwalu
Gospodarz Wieczoru: Adam Czopek
Giacomo Puccini Madame Butterfly – wersja koncertowa
wystąpią: Joanna Woś - sopran, Bernadetta Grabias – mezzosopran, Tomasz Kuk – tenor, Stanisław Kufluk - baryton, Mateusz Zajdel - tenor, Taras Hlushko - fortepian
w programie: arie opery „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego
 
 
 
13 września (niedziela)
 
godz. 15:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury – Koncert na trawie
Standardy muzyki rozrywkowej XX wieku
wystąpią: Orkiestra Dęta działająca przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury
w programie: „The drum major”, Z. Górny „Piknik latem”, Pussycat Dolls „ Sway”,
Aleksander Michalski „ Droga do gwiazd”, Cesari Elio „ Quando”, Bert Kaempfert „Strangers in the night”, Lex Abel „Longstreet”, The Platters „ Only you”, Jaromir Vejwoda
„Rozamunda”, Francis Lai „Love Story”, Duke Elington „Carawana”, Jerry Herman „Hello Dolly”, Hans Kadditz „Dixieland marsz”
 
godz. 12:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju
Kawiarenka Festiwalowa - Joanna Woś
 
godz. 16:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin, Ożarów
Klasycznie w Ożarowie
Gospodarz wieczoru: Katarzyna Sroka
Mariusz Ryś - organy
Jerzy Mądrawski - akordeon
Chór Fermata
Ewa Robak – dyrygent
w programie: Jan Sebastian Bach - Preludium c CVV 549, Astor Piazolla – La misma pena/Adios nonino, Rio Sena, Libertango, Jerzy Mądrawski - Contemplation - prawykonanie,
 
godz. 17:00
cena: 40 zł
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Buscy artyści dla Krystyny Jamroz
Gospodarz wieczoru: Karolina Kępczyk
wystąpią: Roma Owsińska - sopran,
Joanna Nawrot - sopran,
Jakub Oczkowski - tenor
Buska Orkiestra Zdrojowa
w programie arie z operetek E. Kalmana, F. Lehara, P. Abrahama, L. Różyckiego, musicali F. Loewe, A. L. Webbera, polska instrumentalna muzyka filmowa Henryka Kuźniaka, Wojciecha Kilara.
 
godz. 19:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Kościół św. Mikołaja w Solcu-Zdroju
Anna Lasota - sopran
Małgorzata Długosz - sopran
Jakub Oczkowski - tenor
Jakub Milewski - baryton
Strauss Ensemble - zespół muzyki wiedeńskiej
gospodarz wieczoru: Artur Jaroń
w programie: Arie i duety z operetek E. Kalmana, F. Lehara,P. Abrahama, N. Dostala, musicali F. Loewe, M. Leighta, A. L. Webbera, N. Roty, utwory instrumentalne
 
godz. 19:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Bazylika Kolegiacka Narodzenia NMP w Wiślicy
koncert: Od renesansu do Ravela
Affabre Concinui vocal ensemble
Gospodarz wieczoru: Piotr Lewandowski
w programie utwory: Mikołaj Gomółka - Nieście chwałę mocarze, Wacław z Szamotuł: Kryste, dniu naszej światłości, Błogosławiony człowiek, Alleluja, chwalcie Pana, W.A. Mozart - Ave verum corpus, Antoni Chlondowski - Ave Maria, Thomas Morley - Sing we and chant it, Now is the month of maying, John Dowlan - Come again, Hans Leo Hassler - Feinslieb, du hast mich g’fangen, Giovanni Gastoldi - Amor vittorioso, Baldassare Donato - Villanella alla napolitana, Antonio Vivald - Cztery Pory Roku - Zima - cz. II, J. S. Bach: Badinerie, Suita nr 3 D-dur - Aria, G. F. Haende - Lascia ch’io pianga, Fryderyk Chopin - Nocturne cis - moll, Stanisław Moniuszko: Pieśń wieczorna, Prząśniczka, Maurice Ravel – Bolero

 

14 września (poniedziałek)
 
godz. 16:30
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Bristol Art&Medical Spa w Busku-Zdroju
Kawiarenka Festiwalowa - Yevgenij Bozhanov
 
godz. 20:00
cena: 50 zł
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Gospodarz wieczoru: Jan Popis
Gwiazda Festiwalu Yevgenij Bozhanov - fortepian Bułgaria/Niemcy
w programie: Barkarola Fis-dur op. 60, II Sonata, Nokturn op. 62 nr 2, III Sonata
 
godz. 19:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Zakon Ojców Franciszkanów przy Sanktuarium i Parafii Nawiedzenia NMP w Pińczowie
Gospodarz wieczoru: Artur Jaroń
Renata Drozd - sopran,
Paweł Wróbel – organy
Świętokrzyski Kwintet Instrumentów Blaszanych
w programie: J. F. Haendla, J. Haydna, J. Fucika, Ludwiga van Beethovena, C.Franka, D. Buxtehude (1637-1707) Passacaglia d-moll BuxWV 161, J.C.F. Fischer (1656-1746), Chaconne F-dur, Jan Sebastian Bach (1685-1750) Toccata z VI Partity e-moll BWV 830
 
godz. 20:00
cena: 40 zł, 50 zł
miejsce: Kieleckie Centrum Kultury
Muzyczne żarty z Affabre Concinui
Affabre Concinui vocal ensemble
Gospodarz wieczoru: Piotr Lewandowski
w programie utwory:Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku - Zima - cz. II, J. S. Bach -Badinerie, Gioacchino Rossini - Duet Kotów, S. Popoli Linda - The Lion Sleeps Tonight, Henryk Wars - Już taki jestem zimny drań, Ben. E. King - Stand By Me, Billy Joel - And so it goes, Mateusz Święcicki - Pod Papugami, Otis Blackwell - Don’t Be Cruel, Johny Bragg - Just Walking In the Rain, Bobby McFerrin - Don’t Worry, Be Happy, Zbigniew Wodecki - Będzie tak nie raz, Bob Thiele - What a Wonderful World, George Pitne - Hello Mary Lou, J. Lennon / P. McCartney - All My Loving
 
 
 
15 września (wtorek)
 
godz. 16:30
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Pensjonat Sanato w Busku-Zdroju
Kawiarenka Festiwalowa - Tomasz Strahl
 
godz. 20:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Kościół św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
Co roku perły baroku
Gospodarz wieczoru: Artur Jaroń
wystąpią: Ewa Tracz - sopran,
Jarosław Bręk - tenor
Tomasz Strahl – wiolonczela,
Paweł Wróbel – organy,
Jacek Rogala - dyrygent
Orkiestra Kameralna Filharmonii Świętokrzyskiej
w programie: Ch. W. Gluck - Taniec furii (Dance of the Furies) z Orfeusz i Eurydyka, Ch. W. Gluck - Aria Euridice "Qual vita - Che fiero momento" z Orfeusz i Eurydyka, T. Baird - 4 Sonety miłosne do sł. W. Shakespeare, J. Haydn - koncert wiolonczelowy C-dur, A. Dziadek - Stabat Mater na sopran i orkiestrę smyczkową, J. S. Bach - Kantata Ich habe genug (cz. I), A. Vivaldi - Concerto in Re na smyczki I basso continuo, J. Haydn - Duet Adama i Ewy Holde Gattin ze Stworzenia świata (bez recyt.), D. Buxtehude (1637-1707) Passacaglia d-moll BuxWV 161, J.C.F. Fischer (1656-1746), Chaconne F-dur, Jan Sebastian Bach (1685-1750) Toccata z VI Partity e-moll BWV 830
 
godz. 19:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Kościół o.o. Bernardynów w Opatowie
Klasycznie w Opatowie
Gospodarz wieczoru: Katarzyna Sroka
Agata Kielar-Długosz - flet
Łukasz Długosz - flet
Roman Perucki – organy
w programie: G.Ph. Haendel -Trio sonata e-moll na 2 flety i organy, J.S. Bach- Toccata i fuga d-moll BWV 565 na organy solo, W. Kilar - Wokaliza na flet i organy, F. Mendelssohn-Bartholdy Tröstung, Auf Flugeln des Gesanges Suleika na flet i organy, D.M. Gronau - Partita na organy solo, W. Żeleński - Barcarola na 2 flety i organy, A. Vivaldi - Trio Sonata g-moll RV 103 na 2 flety i organy
 
 
 
16 września (środa)
 
godz. 20:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Recital Chopinowski
Gospodarz wieczoru: Adam Rozlach
Kamil Pacholec – fortepian
w programie: Fryderyk Chopin Ballada g-mol op.23, Impromptu Fis dur op.36, Andante Spinato i Wielki Polonez Es dur op. 22, Sonata h mol op. 58, Barkarola Fis dur op. 60
 
 
17 września (czwartek)
 
godz. 20:00
cena: 70 zł
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
spektakl: „Maria Callas. Master Class”
w roli głównej: Krystyna Janda
Gospodarze wieczoru: Karolina Kępczyk, Artur Jaroń
 
 
 
18 września (piątek)
 
godz. 16:30
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Bristol Art&Medical Spa w Busku-Zdroju
Kawiarenka Festiwalowa - Dominik Sutowicz, Jakub Oczkowski
 
godz. 18:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Kościół Wniebowzięcia NMP w Szańcu
Benefis Jerzego Cygana
Gospodarz wieczoru: Wit Chamera
Marzena Trzebińska – sopran, Artur Jaroń – fortepian, Jerzy Cygan – klarnet, Kwintet Jerzego Cygana
w programie: Inwencja nr 13 - J.S. Bach, Preludium c – moll - F. Chopin, Carolina Moon - Benny Davis i Joe Burke,Tęsknię za Tobą Luizo – Ch.K.Harris, My way - Claude Francois i Jagues Revaux, I will wait for you - Michaeil Legrand, Strangers on the Shore - Acker Bilk, Moon River - Henry Skorupka, Yestarday - John Lennon i Paul Mc Cartney, La mer - Charles Treniet, Lot bociana - Henryk Kuźniak, Let it be me - Gilbert Becaud
 
godz. 20:00
cena: 70 zł
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
„Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert”
w programie utwory: Pod niebem pełnym cudów, Nikt nikogo, I tak warto żyć, w wielkim mieście, Amulet, Trudno nie wierzyć w nic, Jutro możemy być szczęśliwi, Nazywaj rzeczy po imieniu, Dalej nie sięga myśl, Skąd przybywasz, Już, Zgodnie z planem, Tylko we mgle błądzi człowiek, To wszystko co niezrozumiałe.
 
 
 
19 września (sobota)
 
godz. 11:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury - Koncert na trawie
Młode Pokolenie Festiwalowe
Gospodarze koncertu: Artur Jaroń, Paweł Korepta
wystąpią: Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju i uczniowie ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach
Jan Markowski - gitara
Szczepan Pochopień - marimba
Jakub Antonkiewicz - tuba
Mikołaj Tarczyński - gitara jazzowa
Eryk Parchański - fortepian
Joanna Jasiak - skrzypce
Krystian Krauz - fortepian
 
godz. 18:00
cena: wstęp bezpłatny
miejsce: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Koncert Pięciu Tenorów
Gospodarze wieczoru: Karolina Kępczyk, Artur Jaroń
wystąpią: Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dawid Kwieciński, Krzysztof Marciniak
Orkiestra Festiwalowa
w programie: arie z operetek i musicali E. Kalman, J. Strauss, G. Verdi, L. Bernstein, wiązanki pieśni z repertuaru Jana Kiepury, Ninon, Signorina, Brunetki - blondynki, pieśni neapolitańskie i latynoskie.

 

 

 

 

do pobrania:   PROGRAM